Alert gotowości - podsumowanie pierwszego tygodnia pomocy

2020-03-22

Minął już tydzień, odkąd ogłoszono alert dla wszystkich pełnoletnich harcerzy i instruktorów w związku z ogarniającą nasz kraj pandemią COVID-19.

Pora więc, na małe podsumowanie.

Jako harcerze stanęliśmy do służby dla społeczności lokalnej. Zorganizowaliśmy akcję HARCERSKA SŁUŻBA SĄSIEDZKA, której głównym celem jest pomoc osobom starszym i niedyspozycyjnym. Od poniedziałku nasi pełnoletni harcerze i instruktorzy robią zakupy, wysyłają listy, odbierają recepty, wykupują leki, wynoszą śmieci, organizują jedzenie dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej.

Oczywiście, to tylko wierzchołek góry lodowej. Za tą widzialną pomocą kryją się tysiące wykonanych telefonów, setki wydrukowanych i rozklejonych plakatów, dziesiątki rozwiezionych paczek z materiałami do szycia maseczek i wielu dobrych ludzi spoza ZHP, bez których nasza pomoc byłaby trudniejsza do wykonania.

Na pewno nie jest to jeszcze czas podziękowań, ale chcemy, żebyście wiedzieli, że jesteście nam bardzo potrzebni! Spółdzielnie, które pomagają nam zmniejszyć koszty paliwa, osoby, które ugotowały obiady i je rozwiozły, panie, które szyją maseczki, Ci, którzy wspierają dobrym słowem i radą, a także Ci, którzy wybrali inne pole działania i pomagają na swój sposób.

Pamiętajcie, RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!
A zuchom i harcerzom przypominamy - bądźcie odpowiedzialni, zostańcie w domu.