Drużyny Harcerskie

Drużyny harcerskie zrzeszają dzieci w wieku 10-13
Harcerki i harcerze kształtują swoją tożsamość i jedność w ramach zastępu i drużyny do której należą. Podstawowe potrzeby realizowane są przez przynależność i zaangażowanie w pracę zastępu, który jest w tym momencie najbardziej naturalnym środowiskiem rówieśniczym.
Zbiórki zastępu odbywają się w regularnie, np. w tygodniowym rytmie. Przygotowane i prowadzone są przez zastępowego przy wsparciu przybocznych lub drużynowego. Członkowie zastępu włączają się w zbiórkę przez aktywny udział w proponowanych zadaniach. Przygotowują część elementów zbiórek m.in. przez realizację zadań międzyzbiórkowych.
Zbiórki drużyny odbywają się w regularnie, w trybie określonym w planie pracy drużyny. Przygotowywane są przez drużynowego przy wsparciu przybocznych.

3 Drużyna Harcerska "Zorza"

Drużynowa: pwd. Adrianna Smołka

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Szkolna 7

Telefon komórkowy:

piątek od 18 do 20

11 Załoga Jungów "Mokre Stopy"

Załogowa phm. Sabina Ludwiczak

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Mazurska 6