Hufiec Jastrzębie-Zdrój

im. Józefa Kreta

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Śląska

Jesteśmy by uczyć, wychowywać, pomagać...

Organizacja pożytku publicznego

Jak przekazać 1% podatku dla Związku Harcerstwa Polskiego?

W dniu 1 stycznia 2004 roku weszła w życie ustawa o wolontariacie. Na jej mocy podatnik płacący podatek dochodowy od osób fizycznych może przeznaczyć 1% swojego należnego podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego znajdującej się na oficjalnej liście tego rodzaju organizacji. Przed 1 stycznia 2007 roku podatnik był obowiązany osobiście dokonać przelewu na rzecz wybranej przez siebie OPP, a następnie odliczyć tę kwotę w swoim rozliczeniu rocznym. Obecnie na wniosek podatnika wyrażony w zeznaniu rocznym jeden procent na konto bankowe OPP przekazuje naczelnik urzędu skarbowego.

Czytaj więcej: akcja 1% 2017 formularz

W sobotę 11 lutego na hali Omega harcerze z naszego hufca pomagali w organizacji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK na etapie miejskim. W turnieju udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Uczestnicy turnieju mieli okazję poznać harcerskie konkurencje zespołowe, takie jak żuraw, rzut do celu, pierwsza pomoc, bieg terenowy, tor rowerowy oraz testy z wierzy turystycznej. Jednym z koordynatorów wydarzenia był druh Marian Mazur, instruktor i kwatermistrz naszego hufca, który wraz z harcerzami z drużyny Eskulapy, dał kolejny dowód naszej działalności w mieście.

 

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju

zaprasza na spotkanie

z Józefem Musiołem

poświęcone osobie Dominika Ździebło ps. Kordian

w 75. rocznicę powstania Armii Krajowej

które odbędzie się

15 lutego 2017 r. o godz. 17.00

w Galerii Historii Miasta przy ul. Witczaka 4

Czytaj więcej: spotkanie z Józefem Musiołem

Dzisiejszy dyżur Komendanta Hufca ze względu na trwający kurs, odbędzie się w ZS nr 1 przy ulicy Granicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Druh Komendant będzie dostępny w godzinach od 17:00 do 19:00.

Czuwaj!

Druhny i Druhowie zapraszamy w środę 11 stycznia do naszej siedziby Hufca, gdzie o godzinie 17:00 odbędzie się Komisja Stopni Instruktorskich, a o godzinie 18:00 Zbiórka Drużynowych. Liczymy na Waszą obecność. Czuwaj! Komenda Hufca

Odwiedziło nas

60004
Dzisaj74
Wczoraj83
W tym tygodniu421
W tym miesiącu1346