Hufiec Jastrzębie-Zdrój

im. Józefa Kreta

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Śląska

Jesteśmy by uczyć, wychowywać, pomagać...

Organizacja pożytku publicznego

 

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju

zaprasza na spotkanie

z Józefem Musiołem

poświęcone osobie Dominika Ździebło ps. Kordian

w 75. rocznicę powstania Armii Krajowej

które odbędzie się

15 lutego 2017 r. o godz. 17.00

w Galerii Historii Miasta przy ul. Witczaka 4

Czytaj więcej: spotkanie z Józefem Musiołem

Dzisiejszy dyżur Komendanta Hufca ze względu na trwający kurs, odbędzie się w ZS nr 1 przy ulicy Granicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Druh Komendant będzie dostępny w godzinach od 17:00 do 19:00.

Czuwaj!

Druhny i Druhowie zapraszamy w środę 11 stycznia do naszej siedziby Hufca, gdzie o godzinie 17:00 odbędzie się Komisja Stopni Instruktorskich, a o godzinie 18:00 Zbiórka Drużynowych. Liczymy na Waszą obecność. Czuwaj! Komenda Hufca

Zapraszamy 15 grudnia w czwartek, o godzinie 18:00 do Domu Zdrojowego w Jastrzębiu-Zdroju na przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom miasta! Czuwaj

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO LEKTURY

Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
(Mt 5, 9)

Świat spowity jest konfliktami i wojnami. My, ludzie bardzo potrzebujemy pokoju wokół siebie, a przede wszystkim w sobie. Zapalone w miejscu narodzin Jezusa Chrystusa światło jest symbolem pokoju, który jest darem. Dlatego tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „Odważnie twórzmy pokój”.

Pokój trzeba szerzyć – wnosić i wprowadzać w codzienne życie, powinien dotyczyć naszego działania! Betlejemskie Światło Pokoju zachęca nas wszystkich do tego, byśmy w sposób czynny, bardzo praktyczny i konkretny doprowadzali do zgody tam, gdzie jej nie ma i szerzyli miłość oraz tolerancję wśród tych, którzy takiego pokoju nie doświadczają.

Czytaj więcej: Betlejemskie Światło Pokoju w Jastrzębiu-Zdroju