Hufiec Jastrzębie-Zdrój

im. Józefa Kreta

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Śląska

Jesteśmy by uczyć, wychowywać, pomagać...

Organizacja pożytku publicznego

Druhny i druhowie!

Najbliższa zbiórka drużynowych i przybocznych odbędzie się w dniu 10 listopada 2016 roku tj. w czwartek o godz. 17.30 w siedzibie Hufca

Czuwaj!

Druhny i druhowie!

Najbliższe spotkanie KSI odbędzie się w dniu 10 listopada 2016 roku tj. czwartek o godzinie 17:00 w siedzibie Hufca.

Czuwaj!

Zapraszamy wszystkie drużyny i gromady zuchowe na uroczystości z okazji Odzyskania Niepodległości. Jak co roku spotykamy się w pełnym umundurowaniu przy kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (kościół na Arki Bożka "na górce" ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 1a) 11 listopada o godzinie 10:30. tam odbędzie się apel i uroczysta msza św.

 

Od soboty tj. 29 października harcerze z naszego Hufca rozpoczynają akcję "Znicz". Zapraszamy wszystkich do zakupu zniczy u harcerzy, a tym samym wsparcie ich działalności. 
Z informacji jakie posiadamy, harcerzy ze zniczami będzie można znaleźć przy cmentarzu komunalnym od strony ul. Podchalańskiej (niedaleko przejścia dla pieszych), przy cmentarzu w Zdroju,  przy cmentarzu koło kościoła św. Katarzyny, oraz przy cmentarzu komunalnym w Pawłowicach. 

Akcja potrwa do 1 listopada do późnych godzin wieczornych. Serdecznie zapraszamy! 

W poniedziałek 24 października 2016 roku odbył się Nadzwyczajny Zjazd Hufca, który miał na celu wybranie Komendanta Hufca oraz Komendy Hufca. Po rozmowach (debacie) Zjazd wybrał nowego Komendanta Hufca ZHP Jastrzębie-Zdrój, którym to został dh. hm. Adrian Kapica.

Do nowej Komendy Hufca zostali wybrani:

  • dh. Dagmara Topolska - Skarbnik Hufca Jastrzębie-Zdrój
  • dh. hm. Marian Mazur - Kwatermistrz Hufca Jastrzębie-Zdrój
  • dh. phm. Dorota Sikora - członkini Komendy Hufca Jastrzębie-Zdrój
  • dh. phm. Krzysztof Sobczyk - członek Komendy Hufca Jastrzębie-Zdrój ds. pracy z kadrą
  • dh. phm. Barbara Niemczyk - członkini Komendy Hufca Jastrzębie-Zdrój ds. programu

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej, spokojnej ale też aktywnej pracy. Dziękujemy też byłemu Komendantowi Hufca hm. Piotrowi Piotrowiczowi oraz byłym członkom Komendy Hufca za włożony czas, pracę  i wysiłek w prowadzenie naszego Hufca. 

Odwiedziło nas

60004
Dzisaj74
Wczoraj83
W tym tygodniu421
W tym miesiącu1346