Hufiec Jastrzębie-Zdrój

im. Józefa Kreta

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Śląska

Jesteśmy by uczyć, wychowywać, pomagać...

Organizacja pożytku publicznego

Przypominamy o dzisiejszym Nadzwyczajnym Zjeździe Hufca ZHP Jastrzębie-Zdrój.

To już dziś o godzinie 18:00 w naszym hufcu przy ul. 1 maja 39-41 w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się zjazd, który ma na celu wybranie Komendanta Hufca oraz Komendy Hufca. 

W zjeździe mogą wziąć udział wszyscy Instruktorzy ZHP z Hufca Jastrzębie-Zdrój oraz wędrownicy, lecz głosować mogą tylko osoby z czynnym prawem wyborczym. Lista osób z czynnym prawem wyborczym znajduje się tutaj.

Drodzy nauczyciele - Instruktorzy ZHP...
w tym dniu życzymy Wam wiele ale najlepiej będzie gdy przypomnimy Wam słowa Aleksandra Kamińskiego:

„... byłem jednym ze szczęśliwszych wychowawców tamtej młodzieży. Jeżeli mam swe życzenia przekazać młodym dni dzisiejszych - tym, którzy mnie rozumieją, to nade wszystko życzę, aby coraz silniej odczuwali smak „ dawania ”, a coraz słabiej smak „ brania” . „Dawania’’ bliskim i dalekim,  znanym i nieznanym, żyjącym i tym, którzy żyć będą kiedyś.
W „ dawaniu” bowiem rośnie prawdziwa radość życia.’
’ 

"Być wychowawcą - znaczy: dawać, służyć, pomagać, inspirować." - Aleksander Kamiński

Czytaj więcej: Dzień Instruktora ZHP

Podajemy do informacji iż zgodnie z rozkazem L12/2016 z 3 października 2016 roku zostaje zwołany Nadzwyczajny Zjazd Hufca ZHP Jastrzębie-Zdrój. 
Zjazd odbędzie się 24 października 2016 roku o godzinie 18:00 w siedzibie Hufca przy ul. 1 maja 39-41. Zjazd zwołany jest w celu wybrania Komendanta Hufca oraz Komendy Hufca.

Poniżej podajemy listę osób posiadających czynne prawo wyborcze. Prosimy o przybycie wszystkich.

Czytaj więcej: Nadzwyczajny Zjazd Hufca Jastrzębie-Zdrój

Druhny i druhowie!

Najbliższe spotkanie KSI odbędzie się w dniu 6 października 2016 roku tj. czwartek o godzinie 17:00 w siedzibie Hufca.

Czuwaj!

Hufiec ZHP Jastrzębie-Zdrój zaprasza na Harcerski Piknik Rodzinny!

Pikniki rodzinne stały się tradycją naszego Hufca. Organizowane co roku zbliżają do siebie harcerzy, instruktorów i ich najbliższych… W tym roku spotykamy się w Parku Zdrojowym, dodamy tylko, że do zabawy wkradną się szalone lata 60’te . Mile widziani są wszyscy członkowie rodziny: zapraszamy rodziców, dziadków, wujostwo, kuzynostwo, (….) , a nawet Wasze pupile domowe! Nie zapomnijcie zabrać koców, leżaków, a także koszy piknikowych wypełnionych smakołykami dla Waszej rodziny.Zapraszamy całe rodziny ( rodziców, wujków, ciocie, dziadków) naszych harcerzy i zuchów! 

  • Miejsce: Park Zdrojowy
  • Termin: 25.09.2016 r.
  • Start: godzina 14:00
  • Koniec: około godziny 20:00  
  • Atrakcje: Grillowanie, gry i zabawy dla dzieci, puszczanie latawca, malowanie twarzy, harcerska kawiarenka, seans pod chmurką … i wiele innych

Odwiedziło nas

60004
Dzisaj74
Wczoraj83
W tym tygodniu421
W tym miesiącu1346