Drużynowy: phm. Leon Suski

Wyślij e-mail
(opcjonalnie)

Dodatkowe informacje:

18 września 2015 roku odbyły się pierwsze zbiórki załóg działających w HDW Golęszyce. Chcemy kontynuować tradycję 11 DH, gdyż 20 lat temu dh Leon ją założył. Część kadry działającej w nowej drużynie z niej pochodzi. W ostatnim etapie działania dh Magdalena Kuza podjęła starania aby uzyskać miano Drużyny Wodnej. Jednak w związku z tym, że druhna założyła rodzinę, drużyna ta przestała działać i w 2011 roku została rozwiązana. Nasza drużyna działa na zasadzie wielkiej drużyny wielopoziomowej. Jest to kilkudziesięcioletnia tradycja Drużyn Wodnych naszej Chorągwi. Drużynowym jest phm. Leon Suski KJ.

W jej skład wchodzą załogi:

• Wilczki (zuchy) Wesoła Załoga Poszukiwaczy Przygód - Załogowa pwd Justyna Nowak HO
  • Jungi (harcerze) Mokre Stopy - Załogowa pwd Sabina Ludwiczak ŻJ
  • Kadeci (harcerze starsi) Załogowy dh Marcin Krzysteczko ćw.
  • Wędrownicy – Załogowy hm. Adrian Kapica HO.

W chwili obecnej jesteśmy drużyną próbną, zdobywającą specjalność wodną.Jednak poza sportami wodnymi w wachlarzu naszych zainteresowań znajdują się również inne sporty, np: skoki spadochronowe, wspinaczka wysokogórska, speleologia, turystyka kwalifikowana.