Ilustracja kontaktu

(opcjonalnie)

Łącza

Dodatkowe informacje:

27 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Eskulapy" to:

• doświadczenie (pracujemy z dziećmi i młodzieżą od 1996 roku)
  • pewność (znany drużynowy - ten sam od początku istnienia drużyny)
  • bezpieczeństwo (ponad 1.2 tys. przygotowanych i przeprowadzonych bezpiecznie zajęć, biwaków i imprez)
  • przygoda i zabawa (nowe wyzwania, nowi znajomi, nowe miejsca - a to wszystko u Nas)

Dzięki długoletniemu doświadczeniu nasza kadra jest odpowiednio przygotowana i przeszkolona do pracy z dziećmi i młodzieżą. Byliśmy już w przeróżnych miejscach i sytuacjach. Zwiedzaliśmy, wędrowaliśmy w śniegu i w deszczu, w upale, w dzień czy w nocy. Nieraz zmęczeni, innym razem wypoczęci, zawsze weseli - bezpiecznie wracaliśmy do domu z jeszcze większym bagażem doświadczeń.

Nasza drużyna działa od 1996 roku na terenie osiedla "Staszica" a swą siedzibę ma w Szkole Podstawowej nr 19 w Jastrzębiu Zdroju ul. Opolska 3. Dysponujemy dostępem do wielu obiektów i pomieszczeń znajdujących się na terenie Szkoły Podstawowej nr 19, osiedla "Staszica" i naszego miasta. Nasze zbiórki nie odbywają się tylko w harcówce. Bardzo często gdy tylko jest to możliwe wychodzimy w teren. Preferujemy różne formy spędzania wolnego czasu, ale najbardziej lubimy aktywny. Najlepiej czujemy się podczas wędrówek na biwakach, ciągle odkrywając nowe i ciekawe miejsca. Gdy tylko mamy wolny czas i chęci to do naszej dyspozycji jest sala gimnastyczna z której najczęściej korzystamy w okresie zimowym, boisko do siatkówki plażowej, sala komputerowa, oraz mała i nie do końca jeszcze skończona siłownia. Korzystamy również czasami ze ścianki wspinaczkowej, organizujemy różne gry terenowe i ogniska. Staramy się by nasze zbiórki były ciekawe. Uczymy się terenoznawstwa, pionierki, topografii, podstaw łączności i sygnalizacji. Pośród tego wszystkiego również znajdujemy czas na relaks i odpoczynek.

Dla nas najważniejszy jest człowiek i jego potrzeby.

W tym miesiącu2017