Hufiec Jastrzębie-Zdrój

im. Józefa Kreta

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Śląska

Jesteśmy by uczyć, wychowywać, pomagać...

Organizacja pożytku publicznego

Drodzy nauczyciele - Instruktorzy ZHP...
w tym dniu życzymy Wam wiele ale najlepiej będzie gdy przypomnimy Wam słowa Aleksandra Kamińskiego:

„... byłem jednym ze szczęśliwszych wychowawców tamtej młodzieży. Jeżeli mam swe życzenia przekazać młodym dni dzisiejszych - tym, którzy mnie rozumieją, to nade wszystko życzę, aby coraz silniej odczuwali smak „ dawania ”, a coraz słabiej smak „ brania” . „Dawania’’ bliskim i dalekim,  znanym i nieznanym, żyjącym i tym, którzy żyć będą kiedyś.
W „ dawaniu” bowiem rośnie prawdziwa radość życia.’
’ 

"Być wychowawcą - znaczy: dawać, służyć, pomagać, inspirować." - Aleksander Kamiński

Pamiętajcie „... drużynowy nie ma być ani nauczycielem, ani pastorem, ani instruktorem. Wszystko, czego potrzeba, to: zdolność radosnego współżycia z przyrodą, zdolność wnikania w ambicje i wynajdywanie innych obywateli, którzy będą uczyć chłopców w pożądanych kierunkach, czy to będzie boksowanie czy gra na flecie, poznawanie przyrody czy mechanika.
Drużynowy ma stanąć na stanowisku starszego brata, to znaczy ma patrzeć na rzeczy pod kątem widzenia chłopca, i prowadzić, i przodować, i budzić entuzjazm we właściwym kierunku. Oto wszystko.”

- Wskazówki dla skautmistrzów  - Lord R. Baden Powell of Gilwell

A na koniec, tak od nas, to: odwalacie kawał dobrej roboty! Wszystkiego najlepszego!

- życzy Komenda Hufca ZHP
Jastrzębie-Zdrój 

Odwiedziło nas

90774
Dzisaj37
Wczoraj121
W tym tygodniu605
W tym miesiącu1754