Hufiec Jastrzębie-Zdrój

im. Józefa Kreta

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Śląska

Jesteśmy by uczyć, wychowywać, pomagać...

Organizacja pożytku publicznego

 

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju

zaprasza na spotkanie

z Józefem Musiołem

poświęcone osobie Dominika Ździebło ps. Kordian

w 75. rocznicę powstania Armii Krajowej

które odbędzie się

15 lutego 2017 r. o godz. 17.00

w Galerii Historii Miasta przy ul. Witczaka 4

Józef Musioł zapisał się w najnowszej historii Polski nie tylko jako prawnik, sędzia Sądu Najwyższego, minister sprawiedliwości i działacz społeczny, ale również jako autor wielu publikacji dotyczących przeszłości Górnego Śląska.

Podczas spotkania przybliży wciąż zapomnianą postać Dominika Ździebło ps. Kordian (1914-1962) – pochodzącego z Pochwacia legendarnego dowódcy krakowskiego zgrupowania Armii Krajowej o nazwie „Żelbet”, więźnia w komunistycznej Polsce i człowieka do końca niezłomnego.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek Józefa Musioła

Odwiedziło nas

90774
Dzisaj37
Wczoraj121
W tym tygodniu605
W tym miesiącu1754