Hufiec Jastrzębie-Zdrój

im. Józefa Kreta

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Śląska

Jesteśmy by uczyć, wychowywać, pomagać...

Organizacja pożytku publicznego

Zwyczaj świętowania Dnia Myśli Braterskiej zapoczątkowały dziewczęta w 1926r. w USA. Później rozpowszechnił się on na całą wspólnotę skautową. Idea ustanowienia oficjalnego święta zrodziła się na IV Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek. Wybrano datę 22 lutego, ponieważ tego dnia przypada rocznica urodzin założyciela skautingu gen. Roberta Baden-Powella oraz jego żony Olave Baden-Powell. Zwyczaj świętowania DMB w Związku Harcerstwa Polskiego rozpoczął się w 1932r., a w latach 80-tych powrócono do tradycji.

Zwyczaj świętowania Dnia Myśli Braterskiej zapoczątkowały dziewczęta w 1926r. w USA. Później rozpowszechnił się on na całą wspólnotę skautową. Idea ustanowienia oficjalnego święta zrodziła się na IV Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek. Wybrano datę 22 lutego, ponieważ tego dnia przypada rocznica urodzin założyciela skautingu gen. Roberta Baden-Powella oraz jego żony Olave Baden-Powell. Zwyczaj świętowania DMB w Związku Harcerstwa Polskiego rozpoczął się w 1932r., a w latach 80-tych powrócono do tradycji.

W tym roku Hufiec im. Józefa Kreta w Jastrzębiu-Zdroju święto Dnia Myśli Braterskiej obchodził z wielkim zaangażowaniem! Wszystko rozpoczęło się już z samego rana, ponieważ tego dnia harcerze do swoich codziennych zajęć wyruszyli w mundurach! O godzinie 8:00 rano odbyła się pierwsza zbiórka pod Szpitalem Wojewódzkim, gdzie pełnoletni wędrownicy i instruktorzy wspólnie wybrali się do Punktu Krwiodawstwa oddać krew, tym samym wspierając akcję Kropla Krwi. O godzinie 17:00 wszyscy członkowie ZHP w Jastrzębiu-Zdroju spotkali się pod Szkołą Podstawową nr 19 w przy ul. Opolskiej. Tam rozpoczęła się gra miejska, podczas której harcerze musieli wykazać się jak największą ilością dobrych uczynków. Po wykonaniu zdań, harcerze spotkali się na sali gimnastycznej w SP 19 gdzie uczcili DMB apelem mundurowym, wspólnym śpiewograniem i harcerską iskierką przyjaźni. Swoją obecnością zaszczyciła nas sama Pani Prezydent, Anna Hetman wraz z przedstawicielami jednostek samorządowych i władz miasta.

Dziękujemy wszystkim harcerzom i ich rodzicom za liczne uczestnictwo w tym pięknym i jakże ważnym dla nas dniu. Pozostajemy z pozdrowieniem Czuwaj, Ahoj!

Odwiedziło nas

90778
Dzisaj41
Wczoraj121
W tym tygodniu609
W tym miesiącu1758