Hufiec Jastrzębie-Zdrój

im. Józefa Kreta

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Śląska

Jesteśmy by uczyć, wychowywać, pomagać...

Organizacja pożytku publicznego

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym na półkolonie które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 10 i będą trwały od 17 do 28 lipca 2017 roku w godzinach od 8:00 do 15:00

Zgłoszenia należy dokonać w Hufcu ZHP im. Józefa Kreta w Jastrzębiu-Zdroju ul. 3 maja 39-41 w każdą środę od 17:00 do 19:00,  gdzie też należy pobrać karty zdrowia dziecka. 
Koszt całej półkolonii to 100zł - wpłat należy dokonać do 30 czerwca 2017 roku na konto Hufca  54 8470 0001 2014 0060 9867 0001 w tytule wpisując: PÓŁKOLONIE (imię i nazwisko dziecka).

Zapewniamy:

  • opiekę wykwalifikowanych wychowawców
  • weekendowy wyjazd w góry
  • wycieczkę
  • 1 ciepły posiłek dziennie
  • świetną zabawę
  • atrakcyjne zajęcia

 Liczba miejsc ograniczona!

Zapraszamy młodzież i dzieci nie zrzeszone w ZHP (cywili) na wspaniały obóz pt.  "Eko Detektywi na Tropie Zagadek"


Dziś nasz druh hm. Adrian Kapica obchodzi urodziny.
Tak więc druhu...

Życzymy Ci dużo zdrowia i szczęścia, bo jak to mówią - Ci na Tytanicu zdrowie mieli. Życzymy Ci jeszcze spełnienia marzeń oraz dużo cierpliwości i wytrwałości na stanowisku Komendanta Hufca. 

Z drogi obranej nigdy nie zawracaj,
zawsze kochaj, milcz i przebaczaj,
a gdy cię boleść do płaczu wzbudzi,
łzy miej dla siebie, uśmiech dla ludzi.
Bądź jasnym promieniem dla tych co szczęścia za mało mają...
i niech się twoje najskrytsze marzenia spełnią.  

... życzą harcerze, instruktorzy z całego Hufca ZHP Jastrzębie-Zdrój

Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy i wszystkie życzenia okazały się do spełnienia i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności i niech symbol boskiego odrodzenia był i będzie dla nas celem do spełnienia.
 
Wesołych świąt!

Jak przekazać 1% podatku dla Związku Harcerstwa Polskiego?

W dniu 1 stycznia 2004 roku weszła w życie ustawa o wolontariacie. Na jej mocy podatnik płacący podatek dochodowy od osób fizycznych może przeznaczyć 1% swojego należnego podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego znajdującej się na oficjalnej liście tego rodzaju organizacji. Przed 1 stycznia 2007 roku podatnik był obowiązany osobiście dokonać przelewu na rzecz wybranej przez siebie OPP, a następnie odliczyć tę kwotę w swoim rozliczeniu rocznym. Obecnie na wniosek podatnika wyrażony w zeznaniu rocznym jeden procent na konto bankowe OPP przekazuje naczelnik urzędu skarbowego.

Działa to tak – osoba płacąca podatki i rozliczająca się z Urzędem Skarbowym za pomocą PIT-28 (Zeznanie o wysokości uzyskanego przychodu, wysokości dokonanych odliczeń i należnego ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych), PIT-36, PIT-37, PIT-38, PIT-39 (Zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym) wpisuje w odpowiedniej rubryce równowartość 1% należnego podatku dochodowego, obok dokładną nazwę OPP oraz numer w Krajowym Rejestrze Sądowym. W Chorągwi Gdańskiej funkcjonują numery danych jednostek organizacyjnych w rubryce „Cel szczegółowy”, znaczy iż każda jednostka Chorągwi ma swój własny numer, na który przekazywana będzie pozyskana kwota.

Czytaj więcej: akcja 1% 2017 formularz

Podkategorie

Odwiedziło nas

97163
Dzisaj71
Wczoraj58
W tym tygodniu505
W tym miesiącu1516