Hufiec Jastrzębie-Zdrój

im. Józefa Kreta

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Śląska

Jesteśmy by uczyć, wychowywać, pomagać...

Organizacja pożytku publicznego

Jastrzębie-Zdrój, 8 marca 2017 roku

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Śląska
Komendant Hufca Jastrzębie-Zdrój im. Józefa Kreta

ROZKAZ L5/2017

2. Hufiec.
2.1 Zwolnienia.
2.1.1 Zwalniam z hm. Adriana Kapicę z funkcji Przewodniczącego Komisji Stopni Instruktorskich oraz zwalniam go z pracy w Komisji Stopni Instruktorskich. Druhowi dziękuję za wieloletnią pracę na rzecz Komisji.
2.2 Mianowania,
2.2.1 Mianuję hm. Katarzynę Hońską-Guzik Przewodniczącą Komisji Stopni Instruktorskich.
2.2.2 Mianuję pwd. Justynę Nowak szefową biura hufca.
3. Drużyny.
3.2 Zmiany organizacyjne.
3.2.1 Otwieram okres próbny Gromadzie Zuchowej „Odkrywcy Nibylandii”.
3.2.2 Z dniem 1 marca 2017 roku otwieram okres próbny Drużynie Starszoharcerskiej „Żyjących Prawem Wilka”
3.3 Zwolnienia i mianowania drużynowych.
3.3.1 Mianuję dh. Kornelę Brzozowską drużynową Próbnej Gromady Zuchowej „Odkrywcy Nibylandii”.
3.3.2 Mianuję H.O. Dawida Firleja drużynowym Próbnej Drużyny Starszoharcerskiej „Żyjących Prawem Wilka”
12. Pochwały, wyróżnienia, nagrody.
12.1 Udzielam pochwały za pomoc w organizacji eliminacji miejskich młodzieżowego turnieju turystyczno-krajoznawczego następującym druhnom i druhom z 27 WDH „Eskulapy”:
• Nikola Michalak,
• Natalia Fiszer,
• Dawid Gardian,
• Oliwier Gozdur
13. Inne.
13.1 Wszystkim powołanym w dniu dzisiejszym do pełnienia służby w naszym hufcu życzę owocnej pracy i wiele satysfakcji z wykonywania powierzonych zadań.
13.2 Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim Druhnom wszystkiego dobrego i dużo uśmiechu na twarzy ☺.

Czuwaj Ahoj
Komendant Hufca hm. Adrian Kapica ŻJ

Pobierz

Dzisiaj to jest 3 marca (1895 rok) mija 122 rocznica urodzin Józefa Kreta. Druhny i druhowie, życiorys naszego patrona może być niezłym scenariuszem do ekranizacji. W filmie przewinęłaby się cała plejada postaci z historii harcerstwa oraz Państwa Polskiego. Zaczynając od Andrzej Małkowskiego, którego spotkał w rzeszowskim gimnazjum nr 2 w 1911 roku. Przez Aleksandra Kamińskiego, którego poznał już jako instruktor. Po Gustawa Morcinka, Marię Dąbrowską, Zofię Kossak, Jana Wiktora, Jerzego Cierniaka, Leona Kruczkowskiego, profesor Jadwigę Ackerman czy Stanisława Piątek, których to zaprosił do współpracy przy założeniu Uniwersytetu Ludowego w Górkach Wielkich i w Nierodzimiu. Należy również wspomnieć o druhnie harcmistrz, Józefinie Łapińskiej, która pracowała na „Buczu”.

Druhny i druhowie, jeżeli chcecie dowiedzieć się co więcej o życiu Józefa Kreta odsyłam Was do publikacji druhny harcmistrz, Krystyny Heskiej-Kwaśniewskiej pod tytułem „Józef Kret - opowieść o harcerskiej wierności” oraz do książki napisanej przez samego Józefa Kreta pod tytułem „Ostatni kręg”. Napomnę również, że Józef Kret napisał ciekawą pozycję o losach śląskich harcerzy „Harcerze wierni do ostatka”. Zapraszam wszystkich do lektury!

Czuwaj! Druh Marian Mazur

Zwyczaj świętowania Dnia Myśli Braterskiej zapoczątkowały dziewczęta w 1926r. w USA. Później rozpowszechnił się on na całą wspólnotę skautową. Idea ustanowienia oficjalnego święta zrodziła się na IV Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek. Wybrano datę 22 lutego, ponieważ tego dnia przypada rocznica urodzin założyciela skautingu gen. Roberta Baden-Powella oraz jego żony Olave Baden-Powell. Zwyczaj świętowania DMB w Związku Harcerstwa Polskiego rozpoczął się w 1932r., a w latach 80-tych powrócono do tradycji.

Czytaj więcej: Dzień Myśli Braterskiej 2017

Jastrzębie-Zdrój, 22 lutego 2017 roku
Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Śląska
Komendant Hufca Jastrzębie-Zdrój im. Józefa Kreta

ROZKAZ L4/2017

13. Inne
13.1 Z okazji Dnia Myśli Braterskiej życzę wszystkim harcerzom, instruktorom oraz gościom tak licznie przybyłym na obchody tej jakże ważnej dla całej skautowej rodziny uroczystości wiele uśmiechu na twarzy oraz by braterska idea nigdy nie pozwalała nam zapomnieć, że jesteśmy tu po to by zostawić świat choć odrobinę lepszym, niż go zastaliśmy, jednocześnie dziękując wszystkim za tak liczne uczestnictwo w tym wydarzeniu.

Czuwaj Ahoj
Komendant Hufca hm. Adrian Kapica ŻJ

Pobierz

Chcemy pomóc w popularyzacji idei, jaką jest krwiodawstwo!
Jaki inny dzień jest ku temu lepszy niż Dzień Myśli Braterskiej?
My, harcerze, każdego dnia działamy na rzecz drugiego człowieka i pełnimy stałą służbę, jednak w ten dzień spróbujmy zachęcić do tego większą rzeszę ludzi.

Zapraszamy do udziału wszystkich pełnoletnich członków ZHP oraz przyjaciół harcerstwa. 

Ubierzcie się w mundury i drużyną, patrolem, a nawet i całym pionem wędrowniczym spotykamy się o godzinie 8:30 przy wejściu od strony przychodni do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Jastrzębiu-Zdroju.

Dla Was to tylko kilka kropel, które mogą uratować życie! 

Zróbcie sobie zdjęcie, dajcie światu uśmiech i świadectwo Waszej działalności, zachęcając tym samym innych. Wykonane fotografie wstawcie na stronę wydarzenia. 

Generał Robert Baden-Powell zachęcał nas tymi słowy:

Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym niż go zastaliście

Pokażmy jaka drzemie w nas ogromna siła! Pokażmy, że POMAGANIE MAMY WE KRWI! Liczymy na Was. Do zobaczenia w punkcie krwiodawstwa!

Podkategorie

Odwiedziło nas

94322
Dzisaj45
Wczoraj38
W tym tygodniu45
W tym miesiącu405