Drużyny Wielopoziomowe

Drużyny wielopoziomowe zrzeszają w swoich szeregach dzieci i młodzież w wieku 10-21 lat

Drużyny wielopoziomowe działają tak samo jak inne drużyny ale łączą metodyki i instrukcje drużyn jednopoziomowych. Najczęściej drużyna pracuje zastępami które zrzeszają dzieci i młodzież w wieku odpowiednim do danej grupy wiekowej. I tak działają zastępy harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze.

Każda grupa wiekowa działa w specyficzny dla siebie sposób zgodnie z przypisaną dla danej grupy metodyką.

11 Harcerska Drużyna Wodna Golęszyce

Drużynowy: phm. Leon Suski

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Mazurska 6

www.jedenastka.npx.pl

Dodatkowe informacje:
18 września 2015 roku odbyły się pierwsze zbiórki załóg działających w HDW Golęszyce. Chcemy kontynuować tradycję 11 DH, gdyż 20 lat temu dh Leon ją założył. Część kadry działającej w nowej drużynie z niej pochodzi. W ostatnim etapie działania dh Magdalena Kuza podjęła starania aby uzyskać miano Drużyny Wodnej. Jednak w związku z tym, że druhna założyła rodzinę, drużyna ta przestała działać i w 2011 roku została rozwiązana. Nasza drużyna działa na zasadzie wielkiej drużyny wielopoziomowej. Jest to kilkudziesięcioletnia tradycja Drużyn Wodnych naszej Chorągwi. Drużynowym jest phm. Leon Suski KJ.

W jej skład wchodzą załogi:
Wilczki (zuchy) Wesoła Załoga Poszukiwaczy Przygód - Załogowa pwd Justyna Nowak HO
Jungi (harcerze) Mokre Stopy - Załogowa pwd Sabina Ludwiczak ŻJ
Kadeci (harcerze starsi) Załogowy dh Marcin Krzysteczko ćw.
Wędrownicy – Załogowy hm. Adrian Kapica HO.
W chwili obecnej jesteśmy drużyną próbną, zdobywającą specjalność wodną.Jednak poza sportami wodnymi w wachlarzu naszych zainteresowań znajdują się również inne sporty, np: skoki spadochronowe, wspinaczka wysokogórska, speleologia, turystyka kwalifikowana.

14 Wielopoziomowa Drużyna Ratownicza im. Krysi Niżyńskiej

Drużynowa: pwd. Ewa Tokarczyk-Królik

43-251 Pawłowice, ul. Pukowca 4

Terminy zbiórek:
Zastęp Harcerski Dachowce - Poniedziałki 18-19.30
Zastęp Starszo Harcerski Gryf - Czwartek 18-19.30

Telefon komórkowy:

www.14dr.pl

17 Próbna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Sparta"

Kontakt:
Drużynowy Jakub Flasz