Hufiec ZHP Jastrzębie-Zdrój

Co to tipi?

Co to tipi?

Celem działania systemu ewidencyjnego jest gromadzenie informacji o członkach naszej organizacji w jednym, bezpiecznym miejscu, a także śledzenie liczebności naszej organizacji. W związku z tym w Tipi będzie możliwość ewidencjonowania danych członkowskich między innymi takich jak: stopnie, sprawności, odznaczenia, odbyte kursy i szkolenia, czy też opłacenia składek członkowskich. Uruchomiona została możliwość generowania statystyk i list np. drużynowy będzie miał możliwość wygenerowania listy harcerzy wybierających się na biwak drużyny.

System będzie również miejscem, w którym rodzice będą mogli wyrazić zgodę na przynależność do ZHP swojego dziecka zaznaczając jednocześnie wszystkie niezbędne zgody dzięki czemu każdy drużynowy będzie miał możliwość bieżącego ich śledzenia.

Członkowie ZHP (a w przypadku osób poniżej 16 roku życia ich rodzice) będą mieli możliwość korzystania z Tipi jako ze swojej elektronicznej książeczki harcerskiej. Będą mogli śledzić wszystkie informacje o sobie, które zostały zamieszczone w systemie oraz edytować swoje dane kontaktowe.
Jak korzystać z Tipi jako ze swojej elektronicznej książeczki harcerskiej, można dowiedzieć się od drużynowego lub od administratora hufca o ile nie należysz do żadnej jednostki (drużyny, gromady).

Ruszają także narzędzia, które mają za zadanie wspierać użytkowników (administratorów) w korzystaniu z Tipi:

  • pomoc.zhp.pl – baza wiedzy, w której znajdziecie instrukcję, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
  • pomoc.zhp.pl/display/NE – instrukcja użytkownika systemu Tipi ZHP
  • https://pomoc.zhp.pl/display/SZKOL – szkolenia on-line z systemu Tipi
  • helpdesk.zhp.pl – centrum pomocy, w którym możecie zgłosić błąd lub trudności (trzeba się zalogować)
  • mam-pomysl.zhp.pl – miejsce, w którym można zgłaszać propozycje na nowe funkcjonalności w Tipi lub oddawać głosy na zamieszczone już propozycje.

Administratorem hufca ZHP Jastrzębie-Zdrój jest pwd. Tomasz Zgórski,
tel. +48 728 451 492, e-mail: tomasz.zgorski@zhp.net.pl – ważne aby tytule wiadomości znalazł się wyraz „Tipi”. Pozwoli to skierować wiadomość w odpowiednie miejsce i przyśpieszy załatwienie sprawy.

Skip to content