Akcja krwiodawstwa z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy

7 czerwca 2022

14 czerwca czyli ŚWIATOWY DZIEŃ KRWIODAWCY

jak świętować, to pięknie z nami harcerzami
Drodzy Krwiodawcy miasta Jastrzębie Zdrój zapraszamy na Akcję Krwiodawstwa
jak świętować to pięknie, radośnie, uczcijmy razem ten wspaniały dzień kroplą krwi.
Zostań bohaterem, możesz uratować czyjeś życie kropelką krwi, wystarczy tylko kropla odwagi.
Krew jest najcenniejszym darem, jakim możecie podzielić się z innymi.
Podaruj cząstkę siebie innym
Podziel się darem życia!
HARCERSKI KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI HARCGUIS zaprasza serdecznie mieszkańców miasta na Akcję Krwiodawstwa.

Kiedy?

14 czerwca 2022r. (wtorek)
ŚWIATOWY DZIEŃ KRWIODAWCY

Gdzie?

Siedziba Hufca ZHP im. Józefa Kreta w Jastrzębiu – Zdroju ul. Wrzosowa 4A

Jeśli oddajesz po raz pierwszy zapoznaj się z tym, jak należy zachować się przed oddaniem krwi:

• Każdy kto zgłasza się do oddania krwi (18-65 lat) powinien być zdrowy, wypoczęty i wyspany
  • Zarezerwuj czas w godzinach 09:00-14:00. W przypadku dużej liczby dawców może okazać się, że będziesz musiał poczekać w kolejce.
  • Zachowujemy wszelkie zasady reżimu sanitarnego.
  • Koniecznie zjedz lekkostrawny posiłek przed oddaniem krwi (unikaj – pokarmów zawierających dużą ilość tłuszczu; jajek, ryb wędzonych, sera, przetworów konserwowych z zawartością octu)
  • Wypić ok 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.
  • Pij dużo soków owocowych i wody.
  • Unikaj nadmiernego fizycznego wysiłku w dniu oddawania i 2-3 dni poprzedzające wizytę
  • Jeżeli wybierasz się po raz pierwszy zabierz ze sobą kogoś do towarzystwa, poczujesz się pewniej a przede wszystkim bezpieczniej.
  • Weź dokument ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numer pesel i jeżeli masz – legitymację honorowego dawcy krwi.