Akcja krwiodawstwa z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy

16 luty 2023

HKK HARCGUIS świętuje swoje 5lecie służby 22 lutego

22 luty to również światowy Dzień Myśli Braterskiej, święto wszystkich skautów i harcerzy na całym świecie – dzielimy się dobrą myślą, dobrym słowem, dobrym czynem, kroplą braterstwa i przyjaźni.

HARCERSKI KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI HARCGUIS zaprasza serdecznie mieszkańców miasta na Akcję Krwiodawstwa.

Kiedy?

21 lutego 2023r. (wtorek)

Gdzie?

Siedziba Hufca ZHP im. Józefa Kreta w Jastrzębiu – Zdroju ul. Wrzosowa 4A

Jeśli oddajesz po raz pierwszy zapoznaj się z tym, jak należy zachować się przed oddaniem krwi:

• Każdy kto zgłasza się do oddania krwi (18-65 lat) powinien być zdrowy, wypoczęty i wyspany
  • Zarezerwuj czas w godzinach 09:00-14:00. W przypadku dużej liczby dawców może okazać się, że będziesz musiał poczekać w kolejce.
  • Zachowujemy wszelkie zasady reżimu sanitarnego.
  • Koniecznie zjedz lekkostrawny posiłek przed oddaniem krwi (unikaj – pokarmów zawierających dużą ilość tłuszczu; jajek, ryb wędzonych, sera, przetworów konserwowych z zawartością octu)
  • Wypić ok 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.
  • Pij dużo soków owocowych i wody.
  • Unikaj nadmiernego fizycznego wysiłku w dniu oddawania i 2-3 dni poprzedzające wizytę
  • Jeżeli wybierasz się po raz pierwszy zabierz ze sobą kogoś do towarzystwa, poczujesz się pewniej a przede wszystkim bezpieczniej.
  • Weź dokument ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numer pesel i jeżeli masz – legitymację honorowego dawcy krwi.