Zostań Harcerzem!

Jesteś poszukiwaczem przygód, który chce razem z przyjaciółmi napisać wielką opowieść o braterstwie, patriotyzmie i bohaterstwie? A może po prostu szukasz czegoś co pozwoli Ci się rozwinąć i da okazję do wejścia w świat pełen fantastycznych przeżyć? Jeśli tak – witamy w Związku Harcerstwa Polskiego! Sprawdź co ZHP ma dla Ciebie do zaoferowania.

ZHP jest ogólnopolskim, patriotycznym stowarzyszeniem należącym do światowego ruchu skautowego. Jest przede wszystkim organizacją otwartą i apolityczną. Jednak ZHP to nie tylko organizacja, to przede wszystkim ruch społeczny kształtujący postawy i charaktery. Wspieramy wychowanie dzieci i młodzieży zgodnie z harcerskimi wartościami, takimi jak: patriotyzm, braterstwo, przyjaźń, służba, wiara, praca, sprawiedliwość, wolność i pokój. Wartości te, zapisane w Obietnicy i Prawie Zucha oraz Przyrzeczeniu i Prawie Harcerskim, odnajdujemy w tworzonej przez dziesiątki lat kulturze organizacji. Tworzą one kodeks postępowania i kształtują styl życia członków ruchu harcerskiego, przy czym każdemu z nich pozwalają kreować osobistą drogę ich realizacji w budowanych indywidualnie próbach na kolejne – harcerskie i instruktorskie – stopnie. To właśnie harcerstwo!

Życie bez przygód byłoby strasznie głupie – gen. Robert Baden-Powell

Aby zostać członkiem ZHP wybierz gromadę lub drużynę, która znajduje się w najlepszej dla ciebie lokalizacji i jest odpowiednia dla twojego wieku. Prawdopodobnie znajdziesz taką drużynę w pobliżu swojej okolicy. Następnie skontaktuj się z jej drużynowym poprzez podany adres e-mail lub numer telefonu. Takie dane znajdziesz w podstronach odpowiednich jednostek. Natomiast wykaz i mapę jednostek znajdziesz w zakładce „Hufiec” ⇒ „Jednostki”

W ZHP mamy poniższe grupy wiekowe:
6-10 lat – Zuchy, które pracują w Gromadach Zuchowych

10-13 lat – Harcerze, którzy pracują w Drużynach Harcerskich

13-16 lat – Harcerze Starsi, którzy pracują w Drużynach Starszoharcerskich

15-21 lat – Wędrownicy, którzy pracują w Drużynach Wędrowniczych

10-21 lat – W niektórych drużynach jest kilka grup wiekowych, takie drużyny to Drużyny Wielopoziomowe

Jeśli szukasz więcej informacji czym zajmują się harcerze, co robimy na zbiórkach i innych imprezach zajrzyj też do zakładki „Strefa Rodzica„. Możesz także sprawdzić stronę naszej Chorągwi Śląskiej ZHP. Lub stronę Związku Harcerstwa Polskiego by dowiedzieć się więcej na temat naszej organizacji.